Однією з найвагоміших причин, чому люди з усієї України та довколишніх країн бажають відвідати місто-курорт Трускавець є, безперечно, мінеральна вода Нафтуся та її унікальні властивості. Феноменальний склад і сприятлива дія води на організм людини доведена не одним спеціалістом і підтверджена не одним пацієнтом курорту. Так, Нафтуся відгуки отримує лише позитивні.

Хімічний склад Нафтусі дивовижний. Складається вода з великої кількості органічних речовин. Також Нафтуся містить і мікроорганізми, які дуже корисні. Серед біотехнологів існує думка, що саме ці мікроорганізми в процесі їх життєдіяльності утворюють біологічно активні речовини, які і надають їй лікувальних властивостей. Вода, яку дає мінеральне джерело Нафтуся, володіє досить своєрідним смаком і запахом нафти, який особливо відчутний для людей, які скуштували її вперше.

Де зароджується і звідки походить Нафтуся?

мінеральна вода нафтусяОдразу за бюветом мінеральних вод, який розташований у самому центрі міста, знаходиться гориста місцевість. Саме вона і є родовищем Нафтусі. Процес народження Нафтусі має наступний алгоритм: атмосферні опади у вигляді дощу та снігу, а також талі води, проникають крізь верхні шари ґрунту, який має високий вміст органічних речовин, і на глибині 50 м утворюють водоносні горизонти, фактично вода збагачується грунтами. Саме тому вважається, що запаси Нафтусі в Трускавці є невичерпними, оскільки дощ і сніг не можуть припинитися назавжди.

Чим унікальна Нафтуся?

1. Перш за все, своїм складом і властивостями, які здатні позитивно впливати на всі процеси в організмі. Наприклад, відомо, що до дії Нафтусі дуже чутливі клітини, які виділяють так звані кишкові гормони. А їх достатня активність забезпечує нормальне функціонування шлунка,  кишківника, печінки, підшлункової залози.
2. Мінеральна вода Нафтуся на органи травлення може мати і знеболювальний ефект. Деякі структури мінеральної води, взаємодіючи з рецепторами вегетативної системи, стимулюють тонус гладкої мускулатури багатьох органів.
3. Повністю не доведена ще методика впливу деяких компонентів Нафтусі на процеси обміну речовин в клітинах печінки.
4. Крім того, помічено істотну відмінність в процесах стимуляції вироблення сечі і гальмування зворотного всмоктування в нирках після прийому води Нафтуся та інших мінеральних вод.
5. Усім відома бактерицидна дія, яку має вода Нафтуся на кишкові процеси.

Ці та інші природні властивості води Нафтуся намагаються використовувати лікарі, спрямовуючи хворих на лікування до Трускавця. В першу чергу, це люди, схильні до захворювань печінки,  жовчного міхура та жовчовивідних шляхів, з ризиком утворення каменів. Після прийому води з джерела Нафтусі відзначається нормалізація кількості холестерину і білірубіну в крові. Це відбувається завдяки процесам в клітинах печінки, що стимулює вироблення жовчних кислот, які здатні підтримувати жовчний холестерин в розчиненому вигляді. Це запобігає утворенню каменів. У сечових шляхах цей процес регулюється завдяки тому, що разом з Нафтусею з нирок після фільтрації виводиться все, що не всмокталася в кров назад. Крім того, вода сприяє енергетичної стимуляції сечовиділення, що при розслаблених м'язах гладкої мускулатури сечовивідних шляхів допомагає відкинути з нирок дрібні камені і пісок.

Нафтуся мінеральна вода має наступні властивостями:

  • тонізує гладку мускулатуру сечових шляхів;
  • розчиняє слиз і знімає запалення;
  • проявляє спазмолітичну дію (в разі патологічно спазму гладкої мускулатури органів сечової системи);
  • володіє сечогінним ефектом;
  • сприяє посиленій фільтрації сечі і підвищенню ниркового плазмотоку;
  • сечогінний ефект Нафтусі - це виведення з організму не тільки зайвої води, але разом з нею і непотрібних мінеральних речовин.

як пити нафтусюВажливо знати, що є тепла та холодна вода Нафтуся. Холодна вода застосовується при захворюваннях нирок. Лікування Нафтусею теплою назначають при порушеннях у роботі печінки.

Незважаючи, на усі позитивні властивості має вода Трускавця Нафтуся і певні протипоказання. Алергічні реакції чи непереносимість води зустрічаються вкрай рідко. Але для тих, хто відвідає Трускавець вперше важливо знати, як пити Нафтусю. Вживати воду необхідно тільки після консультації з лікарем, в певному обсязі, що залежить від маси вашого тіла, віку, стану сечовидільної та серцево-судинної системи. Воду необхідно пити повільно з порцелянових поїльників або стаканчиків з соломинкою. Передозування небажане. Були випадки, коли при цьому камені з організму виводилися прискорено, що призводило до сильного дискомфорту і больових відчуттів. Пиття необхідно поєднувати з рухом, водними і фізіотерапевтичними процедурами. Пам’ятайте, важливо правильно пити Нафтусю, тільки тоді Ви відчуєте на собі усі її позитивні властивості.