Якщо від назви приходить відчуття естетичного задоволення, то від процедури пацієнти отримують справжній вибух вражень: релакс від контакту з водою, приємні дотики повітряних пухирців, невагомість і легкість тіла, оповитого рухливим потоком води.

Ефективність перлинних ванн заснована на контрасті:

  • впливу тепла і холоду;
  • контакту води і повітря;
  • подразнення і розслаблення шкіри.

Перлинна ваннаПринцип дії перлинних ванн

В ємності з водою під дією компресора високого тиску нагнітається повітря. Повітряні потоки проходять через ґрати на дні ванни, перетворюються на миловидні бульбашки. Разом з комфортною для організму людини водою (35-36оС) вони масажують тіло, позитивно впливають на стан шкіри пацієнта. Тривалість сеансу складає 15-20хв, а повний курс «перлинного» лікування налічує 10-15 процедур.

В механізмі дії перлинної терапії велику роль відіграє фізичний і хімічній вплив повітря: газоподібні «перлини» осідають на шкірі, подразнюють її рецептори, випаровуються і знову контактують з тілом, проводять своєрідній масаж. Двофазне середовище «вода-повітря» стимулює роботу капілярів, насичує киснем дерму.

Перлинні ванни: покази

Сеанси подібного масажу можна використовувати як профілактичній, антистресовий, косметичний або лікувальний засіб. Процедури знімають надмірне збудження, заспокоюють. Клітини шкіри активніше вступають в обмінні процеси, пришвидшується кровообіг за рахунок розширення капілярів. Сеанси перлинної терапії дуже приємні, що не може вплинути негативно на психосоматичний стан пацієнта. Його призначають людям з розладами нервової системи, порушенням обмінних процесів в організмі, захворюваннями опорно-рухового апарату, як профілактику хворобам при малорухливому способі життя і регулярних стресових ситуаціях.

Показання: порушення сну, перевтома або синдром хронічної втоми, стан стресу і депресії, артеріальна гіпертензія, наслідки травм, больові відчуття.

Ефект перлинної ванни:

  • нормалізація артеріального тиску;
  • підвищення еластичності тканин;
  • стимуляція кровообігу;
  • покращення рухливості суглобів;
  • зняття м’язової напруги;
  • усунення болю в спині, безсоння;
  • запобігання наслідків стресу.

Часто лікування перлинними ваннами призначають дітям. Це безболісний і комфортний метод лікування розладів нервової системи, хронічних захворювань і послабленого імунітету. В малюка після сеансу нормалізується сон, зникає дратівливість і  надмірна збудженість. Такі процедурі корисні при дитячому ожирінні, оскільки пришвидшують обмінні процеси в організмі.

Перлинні ванни: протипокази

Насолоджуватись бульбашками-перлинками точно не слід людям з підвищеною температурою тіла, з запальними процесами, при яких апріорі заборонений тепловий вплив, при захворюваннях гострої фази, при відкритих ранах, пухлинах, запаленні на шкірі чи грибкових інфекціях. Утриматись від процедури слід людям з гіпертонією III-го ступеня та туберкульозом. Будь-який дискомфорт, тривожність під час сеансу теж слід розцінювати як протипоказання.

Професійний підхід – бездоганний результат

Призначать перлинні ванни, користь від яких помітна після першого ж сеансу, спеціалісти санаторіїв «Алмаз» та «Кристал». Для виявлення протипоказань пацієнта попередньо огляне лікар, при необхідності назначить комплексне обстеження. Дослідити загальний стан організму в курортній зоні досить легко, адже поліклініка і Бальнеозокеритова лікарня знаходяться поруч.

Пропонують перлинні ванни санаторії в декількох варіантах: звичайні і мінеральні. Додатково їх збагачують мінеральними, термальними водами, ефірними маслами. Візитна картка Трускавця – мінерально-перлинні ванни з застосуванням особливої води. Мінерали, солі, мікроелементи – всі корисні речовини максимально швидко проникають в шкіру, ефективно діють на уражені ділянки. Клітини насичуються вологою, дерма стає пружною, еластичною, помітно підтягнутою.

Мінеральний склад води з різних свердловин варіюється. Чутливість шкіри пацієнтів теж відрізняється. Підбирати дозування, оптимальний склад вмісту перлинних ванн повинен кваліфікований медик. ТОВ «Українська готельна група» підібрала професіоналів для обслуговування мешканців санаторіїв, які створять найкращі умови для безтурботного відпочинку і результативного лікування в Україні.