Діагностика та способи лікування. Лікування простатиту в Трускавці.

Простатит може розвиватись у чоловіків різного віку. Хронічний простатит займає перше місце серед причин відвідування чоловічого лікаря у віці до 50 років. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я 25% скарг від чоловіків молодого і середнього віку на проблеми статевої та сечовидільної систем при відвідуванні уролога, пов'язані з простатитом. У деяких випадках хронічний простатит настає після нападу гострого простатиту. Захворювання може бути також пов'язане і з іншими інфекціями сечовивідних шляхів.

Основним симптомом хронічного інфекційного простатиту, як правило, є рецидивні інфекції сечового міхура. Простатит вважається хронічним, якщо триває більше трьох місяців.

Типи простатиту:

 1. Гострий бактеріальний простатит. Це бактеріальна інфекція, що виникає раптово і характеризується запаленням передміхурової залози. Це найменш поширена форма, але симптоми простатиту даного типу, як правило, важкі.
 2. Хронічний бактеріальний простатит. Ця хвороба є результатом рецидивуючих інфекцій сечових шляхів, які зачіпають передміхурову залозу. Вважається, що у деяких чоловіків захворювання розвивається протягом декількох років, перш ніж з'являються симптоми простатиту.
 3. Хронічний небактеріальний простатит/синдром хронічного тазового болю. Це найбільш поширена форма хвороби, і зустрічається в 90% випадків. Такий простатит признаки має досить характерні. Стан характеризується неприємними відчуттями в області живота і статевих органів протягом, принаймні, трьох місяців. У сечі пацієнтів бактерій немає, але можуть бути інші ознаки запалення.

Що викликає простатит?

Науковцям і медикам досі не вдалось до кінця зрозуміти, як інфікується простата. Бактерії, які викликають простатит, можуть потрапити в передміхурову залозу з сечовипускного каналу при зворотному потоці інфікованої сечі або калу з прямої кишки.

Деякі медичні процедури можуть збільшити ризик розвитку простатиту. Іншими причинами можуть бути автоімунні захворювання (неправильна реакція організму на тканину передміхурової залози).

Симптоми простатиту.

У багатьох випадках симптоми можуть бути відсутні або ж з'явитися раптово і бути настільки сильними, що знадобиться екстрена медична допомога. Такі симптоми простатиту включають в себе:

 • часті позиви до сечовипускання;
 • труднощі при сечовипусканні;
 • печіння при сечовипусканні;
 • озноб і лихоманка;
 • періодична біль внизу живота;
 • біль навколо ануса, в паху або в спині;
 • кров в сечі;
 • біль при еяколяції.

Діагностика простатиту.

Діагноз ставить лікар-уролог. Проводиться ряд обстежень, які включають взяття секрету простати, еякуляту, зіскрібки і мазки на наявність інфекції, посіви на флору і чутливість до антибіотиків. Але звичайно не можна забувати і про звичайні аналізи крові і сечі, і т.д.

Лікар зможе оцінити, наскільки збільшена простата шляхом пальцевого ректального дослідження. При цьому дослідженні можна визначити не тільки розмір простати, але і ділянки ущільнення або ж щільність і в'ялість залози. Для уточнення діагнозу, лікар може направити вас на трансректальне УЗД.

Лікування простатиту.

лікування простатитуЛікування призначається з урахуванням типу захворювання. Правильна діагностика має вирішальне значення, оскільки методи лікування простатиту відрізняються. Важливо переконатися, що це саме симптоми простатиту. Оскільки аналогічні прояви бувають викликані уретритом (запалення сечовипускального каналу) або деякими іншими захворюваннями, які можуть привести до постійної інфекції сечового міхура або нирок.

Лікування простатиту може включати:

 1. Протизапальні препарати і теплі ванни. Це найбільш консервативний метод лікування хронічного простатиту.
 2. Антибіотики використовуються при лікуванні інфекційного простатиту. Вони є неефективними при лікуванні неінфекційного простатиту.
 3. Хірургічне видалення інфікованих частин передміхурової залози. Лікар може порадити таке радикальне лікування в важких випадках хронічного простатиту або в тих випадках, коли передміхурова залоза блокує потік сечі.
 4. Інші методи лікування хронічного простатиту неінфекційного включають в себе використання препаратів альфа-блокаторів. Ці ліки від простатиту розслаблюють м'язи простати і сечового міхура для поліпшення потоку сечі і зменшення симптомів.
 5. Дієта. Деяким пацієнтам допомагає дотримання дієти: виключення гострої їжі і кофеїну, а також кислих напоїв. Також слід уникати їзди на велосипеді, яка може погіршити стан.
 6. Масаж. Багато випадків небактериального простатиту успішно лікуються поєднанням основної терапії з масажем міофасциальних тригерних точок.

Лікування простатиту досить складне, тому потрібен комплексний підхід, а не поодинокі методи усунення симптомів і запального процесу. Підбирати лікування та призначити процедури повинен тільки лікар, інакше вилікувати недугу не вдасться. Комплексні заходи зазвичай включають в себе антибактеріальну терапію, фізіотерапію, масаж, зміцнення імунітету. Важливо розуміти, що санаторно-курортне лікування в таких випадках дає чудові результати, так як впливає на проблему комплексно.

Найкраще для лікування та профілактики хронічного простатиту відвідати курорт, що спеціалізуються на урологічних захворюваннях, де хворому запропонують найефективніші й сучасні методи, що допомагають усунути простатит і повернути прекрасне самопочуття. Ефективне лікування простатиту – це лікування в Трускавці у санаторіях «Алмаз» та «Кристал». Кваліфіковані спеціалісти поставлять правильний діагноз і призначать ефективне лікування.

Умови здравниць дозволяють не тільки провести санаторно-курортне лікування, а й попередити виникнення захворювання. Саме тому відвідування санаторію важливе не тільки для тих, кому необхідне лікування, а і для тих кому потрібна просто профілактика.