Найпоширеніші захворювання підшлункової залози

Не беручи до уваги сучасну тенденцію активного розвитку онкологічних захворювань, основні хвороби підшлункової, які можна вилікувати без хірургічного втручання:

1. Ферментопатія. Хвороба супроводжується порушенням можливостей залози синтезувати ферменти травлення. Збої в функціональності розвиваються при запаленні панкреатичних клітин.
2. Хронічний панкреатит – запалення тканин залози.

Причинами виникнення хвороб підшлункової залози бувають запалення сусідніх органів (жовчного міхура і його каналів, шлунка і дванадцятипалої кишки), спадковість, інфекційне ураження вірусами, бактеріями, застій жовчі в результаті перетяжки чи перегину жовчного міхура, неправильне харчування, шкідливі звички.

Симптоми підшлункової залози на стадії запалення

Подібні хвороби зазвичай викликають розлади диспепсичного характеру (порушення травлення, відчуття важкості, тиску в шлунку) та біль. Больові відчуття мають локальний, зосереджений на конкретній області, або оперізуючий характер з іррадіацією під лопатку.  Дисбаланс в роботі підшлункової залози спричиняє зміну маси тіла, зниження апетиту, інколи огиду до м’ясних, жирних страв. Симптоми захворювання не можна усунути тільки дієтою, слід вирішувати проблему комплексно.

Залоза внутрішньої секреції розташована в лівому підребер’ї, її головка примикає до шлунка. Тому біль в цій частині органу часто плутають з запаленням шлунку. Тільки по особливостях болю можна визначити, що болить саме підшлункова: при гострому панкреатиті він стрімкий і гострий, супроводжений блюванням – ураження досить значне, а з підвищенням температури починаються некротичні процеси.

Симптоми панкреатиту:

  • ниючий біль в області лівого підребер’я, серця (ЕКГ в нормі), в спині між лопатками;
  • нудота, посилене мимовільне блювання (при загостренні хронічного захворювання);
  • відсутність або пригнічення відчуття голоду;
  • підвищенні артеріального тиску (нижнього «серцевого» показника);
  • бродильні процеси, неякісне перетравлення їжі, метеоризм.

Підшлункова залоза: харчування і лікування

Болі при дисфункції підшлункової можуть бути постійними або ж різкими спазматичними. Особливо вони нагадують про проблему після вживання жирної, смаженої, гострої їжі, споживання алкоголю.

Полегшити біль, який став наслідком запалення підшлункової залози, можна льодяними компресами та оптимальним положенням організму (лежачи/сидячи). Зняти частково больові відчуття неможливо теплом, воно значно посилює їх.

Навіть незначна на перший погляд хвороба підшлункової залози лікування потребує зваженого і довготривалого. Досвідчені лікарі рекомендують на стадії загострення панкреатиту взагалі не вживати їжу, пити виключно мінеральну воду.

Лікування підшлункової залози бальнеотерапією

Щоб залишалась неушкодженою, функціональною підшлункова залоза, лікування і дієта повинні стати взаємодоповнюючими складовими. Цей принцип використовують спеціалісти санаторіїв «Алмаз» і «Кристал», що входять в ТОВ «Українська готельна група». Для відвідувачів розробляють індивідуальний план лікування, харчування і гідропатичних процедур, підбирають раціон споживання мінеральних вод Трускавця.

Санаторії на Заході Україні забезпечать пацієнта цілющою водою, яка при проходженні через надра землі збагатилась мінеральними, органічними сполуками, що позитивно впливають на стан організму в період загострення хвороб підшлункової. Унікальні природні компоненти зменшують біль, покращують стан органів, які можуть впливати на роботу основного джерела інсуліну.

Панкреатит піддається лікуванню, якщо пацієнт споживає багато лужної води і дотримується голодування. Цей процес повинен проходити під ретельним наглядом спеціалістів. Дієтологи наших санаторіїв оптимально збалансують харчування відпочиваючих, щоб лікування не викликало дискомфорту, підберуть мінеральну воду необхідного складу, щоб швидко зняти напад гострого панкреатиту. Дослідивши ступінь тяжкості захворювання і його наслідки, спеціалісти запропонують дієву методику усунення нездорового кольору шкіри методом гідромасажу, перлинних ванн чи інших бальнеологічних процедур.

Будь-яку хворобу можна попередити. Для цього варто хоч двічі на рік відвідувати здравниці Трускавця для оздоровлення організму, поповнення мінерального комплексу з цілющих джерел.